Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Reportáž zo 4. kola OHL SB - Hermanovce (14.7.2018)

V sobotu 14.7 2018 sa 4.kola OHL SB zhostili DHZ Hermanovce. Súťaže sa zúčastnilo 27 hasičských družstiev, z toho 18 mužských a 9 ženských tímov. Súťažné tímy si zmerali svoje sily na futbalovom ihrisku v Hermanovciach a zabojovali o pohár starostu obce ako aj finančné odmeny od spoločnosti DACHSYSTEM. Na súťaž dohliadali skúsení rozhodcovia, nechýbali ani kvalitné videa od shagyho a taktiež, ani našim ušiam príjemné komentovanie od Mišky.

37395454 2028830547188571 3268058405280940032 o

Na začiatok by sme si zhrnuli mužskú kategóriu počnúc smolnými dvoma NP pre Chmiňany a Uzovské Pekľany B, ktoré sa umiestnili na delenom poslednom mieste. 20-kové časy katapultovali na 15. miesto Gregorovce v resp. 16.miesto Ďačov. Osemnástkový čas patril hermanovskému B-čku avšak čas 14,94 na ĽP mohol atakovať aj 3.miesto. Skupina 16-tkových časoch posadila na 10.miesto Lažany (16,03) a len o štyri stotiny zameškali Krivany. Čas 16,56 patril jednému z neligových favoritov , ktorý minulý rok zaznamenali 14-tkový čas, ale tento krát pokusy nevyšli tak ako by si priali a Vtáčkovce obsadili konečné dvanáste miesto. Trinástu priečku si zabezpečili Šarišské Michaľany.
Od zemiakového stupienka až po 9. miesto sa umiestnili všetky 15-tkové časy, kde si 4. miesto vybojovala Terňa s časom 15,04 (ĽP-14,29), ďalej sa umiestnili Hubošovce – 15,17, Šindliar 15,29, minuloročný obhajca putovného poháru Hrabovec si pripísal čas 15,47, na 8. mieste skončili Jakubovany s časom 15,89 a posledný 15-tkový čas nám uzatvorili muži z Tichého potoka časom 15,94.
Kvalita súťaže a pripravenosť trate sa odzrkadlila na pódiových výsledkoch, kde sa iba 14-tkové časy mohli tešiť z pohárov. Konkrétne 3. miesto si odniesli domáci borci z Hermanoviec s časom 14,97 (PP-14,90) , keď v prvom kole vyše polsekundový prestrek napravo určite domácich zamrzel, keďže naľavo svietilo 14,42. Pred Hermanovce sa o 10 stotín dostali muži s Lúčky časom 14,87 a aj najlepším zostrekom súťaže a to na terči zasvietilo neuveriteľných 14,08s. Víťazstvo zo 4. kola si odniesol aktuálny líder OHL SB DHZ Uzovské Pekľany, ktoré v oboch pokusoch podali vyrovnané výkony ako celého tímu tak aj prúdarov a ten lepší pokus bol 14,51 (ĽP-14,38).

37517966 2028826600522299 258305663963234304 o

Ženská kategória bola určite pre mnohých veľkým prekvapením, keďže ako sa u nás hovorí „vytreľi šickym kocura“ tak hasičky z Chminianskej Novej Vsi, ktoré bežali s hrubými hadicami a ktoré dokonca nie sú ani ligové „ženstvo“, zarazili všetky ostatné protivníčky a časom 18,52 sa dostali na prvé miesto. Za nimi sa tešili žienky z Lúčky časom 18,56 a pódiové umiestnenie si berú aj baby z Hubošovec, ktoré sa blysli aj najlepší ženským zostrekom 18,03. Štvrté miesto si pripísali baby zo Šindliara časom 19,78 a tesne za nimi s časom 19,86 zaostali Šarišské Michaľany. Šieste miesto patrilo babám z Bansko-Bystrického okresu a to hasičkám Vlkanová. Za nimi sa umiestnili Gregorovce , Chmiňany a Brezovica.
Napriek počasiu, ktoré sa na súťažiacich poriadne vybláznilo sme mohli vidieť kvalitné požiarne útoky s veľkým nasadením, tempom a precíznosťou. Síce sa nezopakovalo víťazstvo domáceho tímu ako v minulom kole, ale myslím si že výborná kapustnica nepripravila o náladu nikoho.

37368014 2028826293855663 2353186124479856640 o

Ďakujeme všetkým zúčastneným, priaznivcom, divákom, rozhodcom, organizátorom a sponzorom a tešíme sa na pokračovanie sezóny OHL SB na ďalšom kole v Tichom Potoku.